Małe mieszkanie. Jak wykorzystać przestrzeń za drzwiami?

Urządzając małe mieszkanie trzeba skupić się na tym, aby jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń. Dzięki temu mieszkanie będzie przytulne, a jednocześnie praktyczne i przestronne.

Urządzenie małego mieszkania nie jest łatwe, dlatego trzeba to dokładnie zaplanować, aby mieć pewność, że mieszkanie będzie funkcjonalne, a jednocześnie uda się je optycznie powiększyć. Dużą rolę odgrywają tutaj kolory, im jaśniejsze ściany czy meble, tym pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Warto też zadbać o to, aby w mieszkaniu było jak najwięcej światła. Pokój uda się też optycznie powiększyć np. umieszczając w salonie lustra. Urządzając mieszkanie warto też rozważyć zamówienie gotowych pakietów wykończenia wnętrz. Najlepsze będą pakiety pod klucz. Dzięki temu uda się odpowiednio zaplanować przestrzeń w oparciu o metraż mieszkania, układ wnętrz czy ilość pokoi, a także zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami właścicieli mieszkania. Na rynku dostępny jest szeroki wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych, możliwe będzie więc urządzenie mieszkania nowoczesnego, zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, a jednocześnie bardzo wygodnego i funkcjonalnego. W małym mieszkaniu ważne jest przede wszystkim zagospodarowanie każdego fragmentu mieszkania jak np. przestrzeń za drzwiami. Można tam schować np. rzadziej używane przedmioty lub umieścić półkę czy wieszak, co będzie dodatkowym miejscem do przechowywania, tak bardzo potrzebnym w małym mieszkaniu. Jak ciekawie i praktycznie wykorzystać przestrzeń za drzwiami? 

Miejsce na przyprawy, a może stojak na ręczniki? Jak wykorzystać przestrzeń za drzwiami w kuchni i łazience?

Pusta przestrzeń za drzwiami może pełnić np. funkcję schowka. W kuchni świetnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania przypraw czy wieszak na akcesoria kuchenne. Można na nim powiesić np. sztućce, garnki, patelnie czy przybory kuchenne. Takie rozwiązanie sprawi, że uda się zyskać nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania, ale także wszystkie najważniejsze akcesoria kuchenne będą łatwo dostępne i zawsze pod ręką, gdyż nie trzeba ich będzie wyciągać za każdym razem z szuflady. Z kolei w łazience za drzwiami można powiesić np. haczyki na ręczniki, półkę na kosmetyki albo postawić stojak na papier toaletowy. Wiele osób decyduje się też np. zawiesić na drzwiach lub tuż za nimi kosz na bieliznę. 

Dodatkowe miejsce do przechowywania, a jednocześnie modna dekoracja salonu i sypialni

W salonie wnęka za drzwiami może być świetnym miejscem na półkę z książkami, a w sypialni sprawdzi się jako stojak czy wieszak na akcesoria np. damskie torebki, kapelusze czy paski. Za drzwiami w salonie czy sypialni można też postawić np. deskę do prasowania lub stojak na pranie. W przedpokoju za drzwiami można z kolei zamontować np. szafkę na buty, wieszak na płaszcze, skrzynkę na narzędzia, półkę na klucze lub małą skrzyneczkę na listy. Dodatkową półkę można też powiesić nad drzwiami. W pokoju dziecięcym przestrzeń za drzwiami może być dodatkowym miejscem np. do przechowywania zabawek czy powieszenia np. tablicy do malowania. Przestrzeń za drzwiami w każdym pomieszczeniu może też po prostu pełnić funkcję dekoracyjną i być miejscem, gdzie można postawić kwiatka w doniczce czy zamontować półeczkę, na której możemy umieścić np. rodzinną fotografię czy zapachową świecę. 

PODOBNE WPISY