Mieszkanie pod klucz co to znaczy?

„Dom pod klucz” to zwrot, który coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Co właściwie oznacza to sformułowanie? Odnosi się ono do ostatniego etapu przygotowania domu do oddania go w ręce klienta. Innymi słowy, „dom pod klucz” jest w pełni gotowy do natychmiastowego zamieszkania – wykończony i po części urządzony.

Kupujesz mieszkanie pod klucz? To warto wiedzieć!

„Dom pod klucz” to najwyższy standard mieszkania, jakie może oferować forma deweloperska. Otrzymujesz w pełni wykończoną łazienką z sanitariatem, kuchnię  wyposażoną w meble i sprzęt AGD oraz ułożone podłogi. Oprócz tego zaaranżowana jest strefa okienna, w której znajdują się firany oraz rolety. Znajdziesz też szafy wnękowe i oczywiście pomalowane ściany. Jeśli martwisz się, że nie będziesz mieć wpływu na wybór materiałów wykończeniowych, to jesteś w błędzie. Otóż coraz więcej deweloperów daje kilka opcji do wyboru, dlatego zyskujesz dowolność w wyborze standardu wykończenia. Trzeba też podkreślić, że również jakość materiałów jest ustalana wcześniej z architektem. Jeśli chcesz w całości przemycić swoją wizję na swoje mieszkanie, to wtedy musisz zapłacić kilkakrotnie więcej. Stan końcowy mieszkania nie powinien Cię więc wcale zaskoczyć. Jeśli już, to jedynie na duży plus. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw na pewno zakup mieszkania pod klucz, inwestycja wychodzi na duży plus. Musisz jednak wiedzieć, że oprócz ograniczonych możliwości wpływu na aranżację więcej też zapłacisz za metr kwadratowy mieszkania, nawet do 1000 zł. Skąd taka różnica ceny? W koszty wchodzi przede wszystkim projekt mieszkania, robocizna związana z wykańczaniem wnętrz oraz koszt zakupu materiałów i rzeczy, np. AGD. Jest to oczywiście jakiś minus całej inwestycji, ale zyskujesz jednak gotowe mieszkanie, do którego możesz wprowadzić się do zaraz. Jedyne co musisz kupić, to meble, oświetlenie i wyposażenie. 

Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wybór mieszkania pod klucz pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu oczekiwania na wymarzony własny kąt. W przypadku wyboru opcji deweloperskiej oczekiwanie jest o wiele dłuższe, bo trwa do 6 do 20 miesięcy. Kolejną zaletą domów pod klucz jest wiedza klienta o wszystkich kosztach. Podczas samodzielnego remontowania mieszkania w stanie surowym czy deweloperskim nie wiesz do końca, jaką finalnie kwotę zapłacisz. Niedoszacowanie kosztów bywa czasami irytujące, bo można się mocno przeliczyć. Kolejny bardzo ważny czynnik, który ukierunkowuje na wybór mieszkania pod klucz to bezpieczeństwo. Dzięki rękojmi na wykonanie i montaż oraz gwarancji na kupno materiałów masz pewność, że standard prac odpowiada wcześniejszym ustaleniom. I w końcu zostaje jeszcze kwestia wykonania wszystkich prac wykończeniowych. Nie każdy się zna na tego typu pracach i nie każdy wie, jakie materiały wybrać. Liczy się również stylistyka wnętrza, wyczucie estetyczne i wiele innych spraw związanych z urządzaniem mieszkania. Wszystko masz przygotowane, dzięki czemu nie tracisz czasu na czekanie i na szukanie materiałów wykończeniowych. Warto więc wybrać opcję „dom pod klucz”. Wiadomo, jak trudno w  dzisiejszych czasach o dobrych fachowców i szukanie ich na własną rękę. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne wykańczanie mieszkania, nie ponosisz kosztów z tytułu marży, ale nie możesz liczyć na atrakcyjne hurtowe ceny.

PODOBNE WPISY