Trendy wnętrzarskie w roku 2023

Jeżeli jesteście na etapie urządzania swojego nowego mieszkania lub macie to w planach w nadchodzącym roku, to na pewno chcecie wiedzieć, co obecnie jest na czasie. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam trendy wnętrzarskie w 2023 roku. Czy coś Was zaskoczy? Jednocześnie podpowiemy, jak zrealizować swoje marzenie o modnym wnętrzu.

Modne kolory w 2023 roku – co będzie na czasie? 

Rok 2023 ma być zdominowany według Instytutu Pantone przez odcień czerwieni, a dokładnie Viva Magenta. Dodatkowo modne będą stonowane zielenie i szarości. Warto wiedzieć, że odcień czerwieni jest inspirowany naturalnym barwnikiem koszenili, często dodawanym do potraw. Jest zatem wyrazisty i soczysty. Nam przypomina także odcień dojrzałych malin połączonych z fuksją. Może znaleźć się zarówno na ścianie w połączeniu choćby z odcieniem szarości, czy bielą, ale i w aranżacji wnętrz w postaci eleganckiej, miękkiej tapicerki sofy albo przyciemniających zasłon. Warto postawić też na lawendowe wykończenie. Wnętrze rodem z 2023 roku będzie zachwycać nas także wielozadaniowością, bo będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby w zakresie rozwoju fizycznego, duchowego, rozrywki, relaksu, odprężenia. Poza standardowym wyposażeniem w łazience zatem znajdą się dyfuzory z olejkami zapachowymi, ale i gazetniki z magazynami czy koszyczki wiklinowe na kosmetyki do masażu i aromaterapii. Nie zabraknie też zapachowych świec. W ten sposób łazienka stanie się też strefą SPA. Z kolei w salonie, gabinecie lub sypialni, warto umieścić sprzęt do ćwiczeń. Pandemia nauczyła nas, że w naszym domu musi być wszystko, czego nam potrzeba i tak urządzone są wnętrza na 2023 rok. Zatem nie brakować w nich będzie także praktycznych biurek z regulowaną wysokością albo multifunkcyjnych regałów, które w nocy mogą zamienić się w wygodne łóżka. Ciekawym wyborem może być też regał zamieniający się w stół. 

W stylu eko albo urban jungle 

Nasze wnętrza mogą zyskać, gdy zamiast mebli nowych, wybierzemy meble z odzysku, czy też DIY. Meble z palet to tylko jedna z możliwości. Można też wybrać lekkie meble wiklinowe do salonu i połączyć je z tradycyjnymi minimalistycznymi narożnikami. Wiele roślinności we wnętrzu, czy to umieszczonej na nowoczesnych kwietnikach czy w różnych miejscach pomieszczeń na podłodze zapewni lepszy mikroklimat, podobnie jak zastosowanie solidnych mebli z naturalnych materiałów. Można zdecydować się także na postarzane. Nie wyrzucamy, a staramy się przerabiać i upiększać, bo komoda czy puf mogą zyskać drugie życie. W ekologicznym wnętrzu może być też sporo światła, a nawet powinno być. Poza eko oświetleniem LED warto też postawić na funkcjonalne i dekoracyjne lustra na ścianach. Będą odbijać wnętrze i dodawać mu głębi. Aranżując wnętrza należy pamiętać o potrzebach wszystkich domowników. Jeżeli nie macie pomysłu, jak może wyglądać wnętrze Waszego mieszania, to urządzanie pod klucz będzie świetnym wyborem właśnie dla Was. Najpierw architekt wnętrz przygotuje dla Was projekt, a po jego akceptacji ekipa wykończeniowa przystąpi do pracy. 

Wnętrza w 2023 roku zachwycać będą modnymi kontrastami starego z nowym, pastelowych barw z tymi wyrazistymi w postaci kontrapunktów, a także zastosowaniem naturalnych materiałów i srebrnych dodatków. Warto nadal stawiać na otwarte i przestronne przestrzenie. Wnętrze ma odzwierciedlać Wasze potrzeby, bo nie Wy jesteście dodatkiem do wnętrza, ale jest dokładnie odwrotnie. Wielofunkcyjność, minimalizm, a także zaskakujące kontrapunkty to wszystko, co sprawi, że mieszkanie nie będzie nudne.         

PODOBNE WPISY