10 plusów wykańczania mieszkań pod klucz

Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga jeszcze sporo pracy. Zlecenie urządzenia lokum pod klucz to sposób między innymi na oszczędność czasu i pieniędzy – my będziemy mogli poświęcić się innym sprawom, a roboty koniecznie do wykonania w nowym apartamencie zrobi za nas fachowiec. Na pewno też wyjdziemy na tym lepiej finansowo, niż gdybyśmy remont i wykończenie mieszkania zlecili kilku różnym podmiotom.

Z góry określony budżet

Jeśli z góry założymy budżet łatwiej będzie nam się trzymać kosztów, które nas nie przerosną. W przypadku wykańczania mieszkania pod klucz klient może wybrać jeden z oferowanych pakietów – już na tym etapie widoczna jest cena za metr kwadratowy. Cena końcowa to ta, którą widzimy już w umowie, podpisywanej po ostatecznym stworzeniu projektu uwzględniającego życzenia klienta.

Z góry określony czas realizacji

Kompleksowe urządzanie pozwala przyjąć konkretny termin realizacji. W ten sposób niejako „zmuszamy się” do zakończenia pracy nad mieszkaniem – wprowadzając się do apartamentu jeszcze niewykończonego skazujemy się na remont trwający miesiące. Często mamy bowiem tendencję do odkładania różnego rodzaju kwestii na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Wysprzątane mieszkanie

Kolejnym plusem jest odbiór wysprzątanego mieszkania. Fachowcy „ogarną” przestrzeń – będziemy mogli wprowadzić się i rozpakować, a nie próbować się odnaleźć wśród tumanów kurzu i poremontowych odpadów. Po raz kolejny więc – oszczędzamy czas i energię.

Umowa na całość prac z jednym wykonawcą

Podpisanie jednej umowy na wszystkie roboty to rozwiązanie niemal stuprocentowo gwarantujące wykonanie inwestycji na czas i utrzymanie z góry założonego budżetu. To także pewność, że prace zostaną wykonane zgodnie z wcześniejszym projektem. Takie rozwiązanie daje nam też lepszą kontrolę nad przebiegiem prac.

Portfolio, czyli wcześniejsze realizacje wykonawcy

Wykańczanie pod klucz wiąże się także z tym, iż mamy opcję wglądu w portfolio wybranego przez nas wykonawcy. Po pierwsze jest to znakomite źródło inspiracji, po drugie – możliwość zorientowania się w stylu pracy fachowców. Pozwoli nam to podjąć lepszą decyzję co do ich wyboru i mieć wyobrażenie na temat wyglądu naszego mieszkania.

Doświadczone ekipy remontowe

Częstym problemem osób, które wykańczają mieszkanie jest konieczność znalezienia godnej zaufania i rzetelnej grupu fachowców(malarzy, murarzy, cieśli, glazurników, hydraulików itp.). Kiedy decydujemy się na wykończenie mieszkania pod klucz to firma, której to zlecimy zajmie się zatrudnieniem odpowiednich osób.

Produkty znanych i dobrych producentów

Inwestor składający zamówienia hurtowe może liczyć na atrakcyjne rabaty, co przekłada się na ostateczny koszt wykończenia mieszkania. Wysokiej jakości produkty będą dostępne w lepszych cenach, niż gdybyśmy składali zamówienie samodzielnie.

Możliwość wyboru produktów z katalogu

W związku z powyższym warto też zauważyć, że gdy zlecamy komuś kompleksowe urządzanie, nie musimy osobiście odwiedzać sklepów i marketów – możemy wybrać interesujące nas produkty z katalogów.

4home_wnetrze_dansk190827__JLK0970-HDR_small
4home_wnetrze_dansk190827__JLK0853_small
4home_wnetrze_dansk190827__JLK0748-HDR_small

Gwarancja na całość robót

Jedna umowa to automatycznie jedna gwarancja na wszystko. W przypadku awarii dowolnej instalacji lub konieczności złożenia reklamacji wystarczy skontaktować się z firmą realizującą inwestycję wykończenia mieszkania.

Współpraca z architektem

Dzięki współpracy z architektem możemy dostosować wnętrze do własnych upodobań i potrzeb. Architekt będzie czuwał nad tym, aby nasze pomysły były zrealizowane w funkcjonalny sposób. Taki system pracy pozwala ustalić wszystkie szczegóły i wprowadzić poprawki przed rozpoczęciem inwestycji.

PODOBNE WPISY