Jak urządzić poddasze?

Pomimo trudności związanych z aranżacją poddasza mają one wielu zwolenników. Zachwycają swoją oryginalnością i przytulnością, dając możliwość tworzenia klimatycznych wnętrz. O tym, jak urządzić poddasze i na co zwrócić uwagę w trakcie jego wykończenia, piszemy w dzisiejszym artykule. Sprawdź, jak wykorzystać potencjał mieszkania na poddaszu, dbając przy tym o jego funkcjonalność.

Biel i światło

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na biel na poddaszu. Po pierwsze –optyczne podwyższenie i powiększenie wnętrza, a przez to poprawienie jego proporcji. Jasne i dobrze oświetlone pomieszczenia wydają się przestronniejsze i atrakcyjniejsze. Po drugie – wprowadzenie harmonii do wypełnionej różnymi płaszczyznami przestrzeni. W jasnej kolorystyce utrzymane powinny być więc nie tylko ściany, ale i skosy, listwy przypodłogowe i podłogi. I po trzecie –  stworzenie ponadczasowej i klasycznej bazy, w której lepiej podkreślona jest wyjątkowość poddasza.

Biel zastąpić można także innym jasnym kolorem, który pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. Przykładami są jasne szarości, beże czy pastele. Marząc o intensywnym kolorze, lepiej pokryć nim jedynie jedną ze ścian. Istotne jest, by była to ściana pionowa.

Styl nowoczesny, minimalistyczny czy skandynawski

Charakterystyczną cechą poddasza są skosy. Coraz popularniejsze staje się pozostawanie więźby dachowej odsłoniętej, co dobrze łączy się z wieloma modnymi dziś stylami. Jednym z nich jest styl skandynawski, w którym drewniane elementy stanowią ozdobę samą w sobie, świetnie łącząc się z jasną kolorystyką oraz naturalnymi materiałami.

Mimo panującego w skandynawskich przestrzeniach minimalizmu nietrudno o wrażenie przytulności i domowej atmosfery. To dobry wybór dla poddasza, by wydobyć jego unikalny charakter, a jednocześnie optycznie je powiększyć i rozświetlić. Stylami, które korzystnie komponowały się będą z odsłoniętymi belkami, są także styl rustykalny (również w jego minimalistycznej formie modern rustic), industrialny czy vintage.

Poddasze o niewielkim metrażu dobrze będzie się prezentowało także w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. W obu przypadkach umiar w zdobieniach i jasna kolorystyka nadadzą wnętrzu lekkości i przestronności.

Meble na wymiar – podstawa dobrej organizacji

Skosy potrafią być piękne, ale czy funkcjonalne? Jak najbardziej! Jedynym warunkiem jest indywidualne do nich podejście. Korzystnym rozwiązaniem przy urządzaniu poddasza stają się więc meble na wymiar, które pozwalają na zabudowanie skosów przy jednoczesnym wykorzystaniu cennego miejsca na przechowywanie. Najlepiej, aby szafy wykonane były w kolorze ścian i pozbawione uchwytów, co dobrze wpłynie na estetykę wnętrza.

Poddasze – Urządzanie pod klucz Warszawa

Urządzanie pod klucz w Warszawie poddasza to niemałe wyzwanie dla tych, którzy chcą podjąć się tego samodzielnie. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość osób wybiera w takiej sytuacji usługi profesjonalnej firmy.

Projektowanie wnętrz, szczególnie tak różnorodnych i wymagających kreatywnego podejścia, lepiej powierzyć architektom. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą wydobyć piękno poddasza, dbając przy tym o jego funkcjonalność.

PODOBNE WPISY