Jak urządzić mieszkanie w kamienicy?

Zachwyca przestronnością, wpadającym dużymi oknami światłem i unikalnym urokiem tradycji. Mieszkanie w kamienicy przyciąga do siebie jednak nie tylko miłośników stylu vintage, lecz i tych zafascynowanych najnowszymi trendami. Pomysłów na to, jak urządzić mieszkanie w kamienicy, jest więc wiele. W przygotowanym przez nas artykule zebraliśmy kilka z nich. Zainspiruj się.

Minimalizm i nowoczesność

Jednym z korzystniejszych rozwiązań będzie sięgnięcie po znany nam dziś dobrze minimalizm. Podkreśli on przestronność kamienicy, a przy tym nada jej harmonii i elegancji. Oszczędność detali wyeksponuje piękno wnętrza, a wraz z nim starannie skomponowanego wyposażenia. Z designerskiej lampy czy fotela uczyni prawdziwe dzieło sztuki.

Nowoczesność, prostota i funkcjonalność to cechy, które dobrze będą się tu ze sobą łączyły. Jasne kolory, wysokiej klasy materiały jak welur i marmur, drewniane podłogi, pozłacane dodatki i wyczucie smaku. To coś dla tych, którym szczególnie bliska jest idea, że mniej znaczy więcej.

Styl vintage we współczesnym wydaniu

Styl vintage zaliczany jest do najbardziej pożądanych w 2021 roku trendów. Szczególnie w tak okazałych przestrzeniach jak wnętrza kamienic, prezentuje się olśniewająco. Aby osiągnąć upragniony efekt, warto skupić się na zastałych wyjątkowych elementach dekoracyjnych. Wymaga to odrestaurowania listew sufitowych, drewnianego parkietu, starych okien i drzwi, rozet przy żyrandolach i wielu innych elementów. Trud włożonej w to pracy prędko się jednak opłaci, bo unikalność uzyskanego wnętrza stanie się gwarancją stylowego i ekskluzywnego mieszkania.

Styl ten może stać się wehikułem czasu do wielu różnych epok, lecz teraz właśnie trwa w Polsce intensywny powrót do lat 50, 60 czy 70. W związku z tym we wnętrzach goszczą kultowe PRL-owskie meble, porcelanowe zastawy i wielobarwne wzory. Wśród kolorów, o których warto pamiętać, znajdują się zielenie, żółcie, czerwienie czy pomarańcze. Będą one dobrze prezentowały się z bielą, beżem czy szarością ścian. Oto styl, który spełni oczekiwania ceniących sobie wnętrza z duszą.

Eklektyzm – łącz style i dekady

I ostatnia propozycja, również zgodna z najnowszymi trendami, a swobodnie inspirowana najróżniejszymi stylami i epokami, to eklektyzm. Ekstrawagancki, zachwycający i dający duże pole do popisu dla marzących o wyjątkowych przestrzeniach. Zastanawiając się nad tym, jak urządzić mieszkanie w kamienicy, warto wziąć go pod uwagę choćby na chwilę. Wymaga niezwykłego poczucia smaku, by efekt nie przytłoczył, lecz tworzył harmonijną całość. Dlatego jeśli sami nie czujemy się dość kompetentni, dobrym pomysłem staje się oddanie stworzenia tej wizji w ręce projektanta wnętrz. Dobry projekt uwzględni nie tylko aspekt estetyczny, ale i funkcjonalny, uwzględniając każdy detal.

Eklektyzm w kamienicach to najczęściej połączenie starego i nowego. Antyków z meblami pochodzącymi od znanych dziś i docenianych nowoczesnych designerów. Odważnych kolorów. Różnych tkanin. Klasycznej bieli ścian i drewnianej podłogi ułożonej w jodełkę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wszystko to dobrze eksponuje piękno kamienicy i oddaje jej indywidualny charakter.  

PODOBNE WPISY