Jakie kolory pasują do pomarańczowego we wnętrzach

Czy wiesz, że nowym hitem kolorystycznym w aranżacji wnętrz, jest pomarańcz? To niezwykle energetyczny, mocny, ale i bardzo pozytywny kolor, który świetnie wkomponuje się w nowoczesne wnętrza! Zainspiruj się!

Kolor pomarańczowy tworzy idealne podłoże do nowoczesnej aranżacji. Przełamuje monotonnie, ożywia, ale także dodaje energii. Kiedy i w jakich kompozycjach kolor pomarańczowy sprawdza się wyśmienicie?

Nowoczesne wnętrza z pomarańczem w tle!

Choć w industrialnych aranżacjach wnętrz, wciąż dominuje stonowana paleta barw w postaci dużej dawki szarości, bieli oraz brązu, to pamiętajmy, że takie spokojne zestawienie warto jest co jakiś czas ożywić. Kolor pomarańczowy, choć może uchodzić za dość ostry i inwazyjny, sprawdza się wówczas świetnie. 

Można go zastosować np. na dekorze ściennym w kuchni, jako przełamanie białego zestawu mebli lub na jednej ze ścian wewnętrznych.

Porada projektanta: malując wnętrze jednokolorowo, uzyskujemy spójny efekt aranżacyjny, ale jednocześnie pomieszczenie nie zyskuje trójwymiarowego wyrazu. Jeśli do takich białych, lub beżowych ścian w jednym pomieszczeniu, dodamy choć trochę pomarańczy w jakiejś z wnęk, lub na jednej z płaszczyzn, to pomieszczenie nabierze głębi, będzie wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości, a rezultatem takich prac będzie też pewnego rodzaju aranżacyjna perspektywa. 

W łazience kolor pomarańczowy może być elementem dekoracyjnym, przełamującym biel lub szarość płytek. Pomarańczowe mogą być także meble lub dodatki – w zestawie z połyskującym wyposażeniem, będzie bardzo nowocześnie i soczyście.

A gdzie zastosować pomarańcz w salonie? Pomyśl, czy ciekawym zestawieniem nie byłoby połączenie np. szarej imitacji betonu architektonicznego z pomarańczową ścianą lub nieco awangardową kanapą w tym samym kolorze. 

Wprowadzając odrobinę życia do naszych wnętrz, tylko zyskujemy!

Z jakimi kolorami łączyć pomarańcz?Zawsze dobrym rozwiązaniem i jednocześnie połączeniem będzie pomarańcz z szarością, pomarańcz z bielą, pomarańcz z beżem. Te trzy kompozycje możesz stosować do woli i cieszyć się udanym, wiosenno-letnim wnętrzem, które będzie przez cały rok motywowało do działania!  Więcej na temat barwnego łączenia kolorów oraz aranżacji wnętrz znajdziesz na naszym blogu.  Dowiedz się więcej i czerp wiedzę od specjalistów.

PODOBNE WPISY