Otwarta kuchnia, czyli trend w nowoczesnych mieszkaniach

Zastanawiasz się, dlaczego w przeglądanych ofertach mieszkań z rynku deweloperskiego, tak często spotyka się układ z dużym salonem i otwartą kuchnią? Jak się okazuje to jedno z najczęstszych rozwiązań nie bez powodu. Kuchnia otwarta jest znacznie praktyczniejsza, funkcjonalna i można w niej ciekawie rozplanować układ szafek.

Jeszcze kilkanaście lat temu, trudno byłoby wyobrazić sobie mieszkanie, z otwartą kuchnią na salon. Takie rozwiązania od czasu do czasu pojawiały się co prawda w kawalerkach, ale na pewno nie były uznawane za standard. Dopiero od kilku lat, pojawił się nowy trend, zgodnie z którym otwarta kuchnia, stała się praktycznie nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego projektu. Dlaczego architekci tak często skłaniają się ku takiemu rozkładowi mieszkania?

Zalety kuchni otwartej, o tym warto pamiętać!

Kuchnia otwarta umożliwia ciekawe połączenie strefy wypoczynkowej z jadalnianą. Warto jednak pamiętać o tym, by dobrać do jednego i drugiego wnętrza meble o podobnym wykończeniu. 

Możesz np. dobrać białe meble w kuchni i białą komodę oraz ławę do salonu. Pomiędzy pomieszczeniami umieścić także stół z krzesłami, aby zachować strefę jadalnianą dla gości oraz rodziny. W otwartej kuchni nie ma przecież potrzeby dostawiania kolejnego stołu, tym bardziej, że wspólne śniadanie i tak będziemy chcieli zjeść np. przy ulubionym serialu lub telewizji śniadaniowej.

Kuchnia otwarta sprawdzi się podczas urządzania mieszkań dla młodych rodziców. Dlaczego? W trakcie sprzątania, gotowania lub wykładania zakupów, dziecko będzie w bliskim sąsiedztwie wypoczywało np. w salonie. To dobre rozwiązanie, bo mamy malucha cały czas na widoku, bez obawy, że przytrafia mu się jakaś krzywda.

Ponadto, otwarta kuchnia łączy więzi partnerskie osób, które zamieszkują jedną przestrzeń. Nic tak nie poprawia humoru, jak wspólne gotowanie, przy świetnej muzyce.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania z otwartą kuchnią? To wyjątkowe rozwiązanie dla każdego, kto lubi przestrzeń. Kuchnia otwarta na salon dodaje temu drugiemu pomieszczeniu funkcjonalności, a w całości prezentują się dużo lepiej, niż pomieszczenia zamknięte.

Pamiętaj, że otwarta kuchnia na salon, to jedno z najbardziej nowoczesnych i modnych rozwiązań, na które warto postawić!

Porada projektanta: zadbaj o spójność aranżacyjną salonu i kuchni otwartej. Zastosuj podobne kolory i faktury na meblach. Efekt będzie zniewalający. 

PODOBNE WPISY