Trendy na wiosnę 2020

Jak urządzić mieszkanie, by było modnie, wygodnie i przytulnie? W nadchodzącym sezonie powróci moda na wnętrza w stylu boho. Nie zabraknie odniesień do natury – prym będzie wiodło drewno i kolory ziemi.

Wiosna w stylu boho

Trendy 2020 wyznaczą nowy kierunek aranżacji wnętrz. W nadchodzącym sezonie na salonach będzie królowało boho. To styl wywodzący się z tradycji paryskiej bohemy, która czerpała garściami z kultury cygańskiej. I takie właśnie jest boho, romantyczne, nieujarzmione, pozostawiające wiele swobody w urządzaniu wnętrz. Teoretycznie dobór barw jest nieograniczony, ale utarło się, że w boho króluje biel i kolory ziemi, zwłaszcza na ścianach. W połączeniu z drewnianymi meblami i dodatkami uzyskuje się niepowtarzalny efekt artystycznego nieładu, który jednak został z góry zaplanowany. Wiosną będziemy też obserwować wielki come-back odcieni beżu i brązu, zwłaszcza w ciepłych tonach.


Zainteresowanie wyrobami z naturalnego drewna nie słabnie.

Wiosna w stylu eko

Drewniane meble już od kilku lat są na topie i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się zmienić. Powód jest prosty – naturalne drewno jest bardzo ładne, dekoracyjne, pasuje do większości pomieszczeń. Łatwo poddaje się renowacji, w większości przypadków wystarczy zeszlifować wierzchnią warstwę i położyć lakier. Tym samym odnawialne meble mogą przez lata cieszyć nieskazitelną urodą. 

Ponadto uważane są za naturalny środek antydepresyjny. Kontakt z drewnem nie jest tym samym, co kontakt z płytą meblową. Wśród modnych dodatków pasujących do stylu boho nie zabraknie tych z etnicznymi wzorami. To kolejny ukłon w stronę korzeni człowieka, bardzo zbieżny z nurtem eko.

Wiosna w ciszy

Szybkie tempo życia coraz wyraźniej objawia się potrzebą odpoczynku, dlatego nowoczesne aranżacje wnętrz uwzględniają tworzenie w domach stref relaksu. To miejsca, w których nie zaprasza się gości, pełne zielonych roślin, książek, gier. Tego, czego na pewno nie ma w strefach relaksu to komputery i telefony. Za to znajdzie się wygodny fotel, kanapa, sofa lub szezlong. W mieszkaniach i domach położonych w ruchliwych częściach miast coraz częściej będzie się spotykało wygłuszone pomieszczenia, w których będzie można naprawdę odciąć się od hałasu.


PODOBNE WPISY